ul. Dr Józefa Psarskiego 24 | kontakt@pm7.ostroleka.edu.pl | 29 764 30 77

OFERTA PRZEDSZKOLA MIEJSKIEGO NR 7 „TĘCZOWA KRAINA” W OSTROŁĘCE

NA ROK SZKOLNY 2023/2024

Jesteśmy przedszkolem bezpiecznym, przyjaznym dzieciom i rodzicom. Pomagamy naszym wychowankom rozwijać umiejętności, zaspokajać naturalne potrzeby ruchowe oraz kształtować u nich postawy prozdrowotne, proekologiczne i twórcze.
Nasze przedszkole, to miejsce, gdzie dzieci mają możliwość rozwijania swoich umiejętności
i predyspozycji w atmosferze szacunku, akceptacji, życzliwości i wzajemnego zaufania. Dajemy dziecku możliwość kreatywnego myślenia, działania, zdobywania wiedzy i nowych umiejętności oraz kierujemy się zasadami otwartości na nowe wyzwania. Nasza placówka łączy swoje tradycje z zdaniami dnia dzisiejszego i wyzwaniami przyszłości.

ZAPEWNIAMY:

• Wysoką jakość opieki, wychowania i nauczania poprzez: wykwalifikowaną, doświadczoną i ustawicznie doskonalącą swój warsztat pracy kadrę pedagogiczną.
  • Różnorodne zajęcia edukacyjne prowadzone w sposób innowacyjny i atrakcyjny, dostosowane do potrzeb i możliwości rozwojowych dzieci, umożliwiające im podejmowanie twórczych i kreatywnych działań.
  • Zajęcia rytmiki.
  • Opiekę logopedyczną w nowocześnie wyposażonym gabinecie, korygując wady wymowy, zaburzenia mowy.
    Opiekę psychologa, pedagoga specjalnego i  terapeuty pedagogicznego.
  • Pracę z dziećmi z wykorzystaniem bajek terapeutycznych.
  • Nauka języka angielskiego.

W przedszkolu realizujemy:

• Program rozwijający twórczą aktywność dziecka w wieku przedszkolnym „Tęczą malowane”
  • Program Edukacji Regionalnej.
  • Program Edukacji Zdrowotnej „O zdrowie dbamy i sport uprawiamy”.
  • Program adaptacyjny.
  • Program „Bezpieczny przedszkolak”.
  • Program Edukacji Ekologicznej.
  • „Kiedy emocje przychodzą z wizytą” – program z wykorzystaniem bajek terapeutycznych.

Od roku 2002 w naszym przedszkolu działa Centrum Edukacji Ekologicznej w ramach którego:

Prowadzimy edukację ekologiczną w oparciu o „Program edukacji ekologicznej”
Od wielu lat organizujemy konkursy i Przeglądy Dziecięcej Ekologicznej Twórczości Scenicznej w OCK, w których biorą udział dzieci ze wszystkich przedszkoli miejskich, szkół podstawowych oraz SOSzW w Ostrołęce.

Dysponujemy odnowioną i wzbogaconą bazą przedszkola:

• Zmodernizowany plac zabaw.
  • Bogaty zestaw pomocy edukacyjnych
  • Wyremontowany, estetyczny budynek
  • Piękne dekoracje wewnątrz i na zewnątrz przedszkola nawiązujące do nazwy „Tęczowa Kraina”

Planowana ilość oddziałów: 6
Ilość miejsc w przedszkolu: 143

Atutem przedszkola jest lokalizacja w pobliżu parku miejskiego i ogródków działkowych, inspirująca do realizacji zadań dydaktycznych w plenerze.